15 Януари, 2026

Пламен Николов върна мандата на президента, обяви министрите (Видео)

Пламен Николов върна мандата на президента, обяви министрите (Видео)

снимка: БГНЕС

От партия "Има такъв народ" връщат изпълнения мандат на президента Румен Радев. Конституционният срок, в който от партията на Слави Трифонов трябва да обяви своето предложение за кабинет на президента, изтича днес в 17 часа.

Името на новия кандидат за правосъден министър е Иво Георгиев Атанасов, обяви номинираният за премиер Пламен Николов. Енигмата кой ще смени оттеглилия се по-рано сутринта Момчил Иванов остана до последно и бе разбулена едва в присъствието на президента.

Кабинетът ще има двама вицепремиери - това са министрите на външните работи Ради Найденов и вътрешният министър Петър Илиев. Найденов ще поеме ресора по европейските въпроси, а Илиев - по сигурността.

По този повод номинираният от ИНТ за премиер Пламен Николов по-рано днес каза, че "още го търси".

Също така ИТН днес продължиха разговорите за подкрепа с БСП в Народното събрание.

От "Демократична България" и "Изправи се БГ! Ние идваме!" все още не са дали категоричен отговор дали ще подкрепят този състав на Министерския съвет. Те заявиха, че това ще стане ясно в рамките на парламентарната процедура, която ще започне, след като президентът внесе за разглеждане в НС предложения от "Има такъв народ" състав на кабинета.

ГЕРБ-СДС вече обявиха, че ще влязат в зала и ще гласуват против състава на Министерския съвет, предложен от ИТН.

Към момента от ДПС не са обявили позицията си.

Сподели:

Коментари (0)

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Позиция на Информационно обслужване във връзка с изявления на председателя на ПП „Възраждане“

МЕЧ: Връчването на третия мандат на АПС е президентска грешка

МЕЧ: Връчването на третия мандат на АПС е президентска грешка

"На такива като Доган не трябва да им се дава мандат, дори да имат и първи, и втори резултат, и това е смелост на един президент да не им връчва мандат, така че ние го приемаме като негативен знак от президента."

Министър Стоянов с критика към МВР-ДС: Оставени са маса нерешени проблеми след „възродителния процес“

Министър Стоянов с критика към МВР-ДС: Оставени са маса нерешени проблеми след „възродителния процес“

Това става ясно от строго секретно окръжно писмо на Димитър Стоянов до началниците на централните оперативни поделения от януари 1987 година