21 Април, 2026

Пламен Димитров: Дано новият финансов министър не се казва Румен Радев, Манолова и БСП отвращават с идеите си за пенсионерите

Пламен Димитров: Дано новият финансов министър не се казва Румен Радев, Манолова и БСП отвращават с идеите си за пенсионерите

"Ще имаме ново правителство, което ще трябва да се справи с цената на тока, която ще бъде увеличен. Ще имаме плитък пазар и няма кой знае какви очаквания за сериозно увеличение на цената тока. Служебното правителство трябва да се погрижи както за фирмите, така и за домакинствата, за да няма енергийна бедност". Това заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров пред БНТ. 

"Служебният кабинет трябва да направи три неща. Първото е справедливостта - дали съм оценен, майка с дете, пенсионер или работя, да бъдат платени. Всичко останало води до несправедливи неравенства. Второто са преизчисляване на пенсиите, но не както предлагат от БСП и Мая Манолова, защото е отвращаващо. На трето място служебното правителство трябва да се заеме с проблема със заетостта в бизнеса. Дано Румен Радев да не е новият финансов министър", пошегува се Димитров.

Сподели:

Коментари (0)

Кран изтегли тежко катастрофирал в крайпътно дере турски тир

Кран изтегли тежко катастрофирал в крайпътно дере турски тир

Екипите работиха без прекъсване цяла нощ, за да разчистят разсипания товар и да изтеглят катастрофиралата машина

Нееднозначни реакции в Европа след изборната победа на Радев

Нееднозначни реакции в Европа след изборната победа на Радев

От групата „Реню” в ЕП очакват позицията ни за нов пакет санкции срещу Русия, както и каква ще бъде енергийната политика на новото правителство

Стойчо Стойчев:  Гласуването за Радев не е въпрос на ценностна ориентация, а е наказателен вот

Стойчо Стойчев: Гласуването за Радев не е въпрос на ценностна ориентация, а е наказателен вот

Гласуващите за партията на Румен Радев са хора в основната си част между 30 и 60 години. По същия начин беше структурирана подкрепата 90-та година за БСП.