1 Февруари, 2026

Планински спасители издирват изчезнал американец под връх Вихрен

Планински спасители издирват изчезнал американец под връх Вихрен

В района има сняг и акцията се очертава да е дълга и трудна

Планински спасители от Банско и Разлог провеждат тежка акция по издирване на изчезнал турист. Сигналът е подаден около 16 ч. Американец, който живее в Нидерландия, е тръгнал на поход към връх Вихрен. За последно си е направил селфи около 9 часа сутринта. След това синът му не е имал връзка с него. Подал е на спасителите ориентировъчни координати, където би могъл да е баща му - под Вихрен, откъм м. Казаните.

17 спасители веднага са се организирали и са тръгнали да издирват изчезналия турист. В района има сняг и акцията се очертава да е дълга и трудна.

В нея участва и новият кмет на Банско Стойчо Баненски, заедно с брат си Росен, който пък е директор на НП "Пирин". Баща им Методи Баненски е координатор на спасителната операция.
Сподели:

Коментари (0)

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват  републиканските пътища

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища

Работата продължава, като прогнозите на метеоролозите са за усилване на снеговалежа, съобщиха от Агенция

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.