22 Февруари, 2026

Пленумът на ВСС реши да изслуша и заместничката на главния прокурор Даниела Машева

Пленумът на ВСС реши да изслуша и заместничката на главния прокурор Даниела Машева

Целта е да се установи какво е било емоционалното му състояние

Пленумът на ВСС не подкрепи направеното доказателствено искане на главния прокурор Иван Гешев да изслушат неговите заместнички Пламена Цветанова и Десислава Пиронова. Впоследствие Гешев предложи да изслушат другата му заместничка Даниела Машева, защото по думите му директорът на НСлС Борислав Сарафов е представил неправилна информация на събитията, както и по отношение на емоционалното му състояние.

Предложението на Гешев да изслушат Машева беше прието с гласовете на 10 от членовете на ВСС. Целта е да се установи какво е било емоционалното състояние на главния прокурор по време пресконференцията на 15 май. Преди това обаче кадровиците дебатираха дали да допуснат заместниците му за изслушване и Гешев посочи, че на него му изглежда, че "все едно се върви по някакъв график и той категорично отказва да бъде част от него". Правосъдният министър Атанас Славов пък репликира, че няма график, в които трябва да приключат с процедурата.

Изслушването на Машева ще се състои по време на следващото заседание в режим на довеждане. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Руските служби са напълнили Сърбия с паравоенни лагери и центорове за шпионаж

Руските служби са напълнили Сърбия с паравоенни лагери и центорове за шпионаж

„Заподозрените са разпитани, свидетелите - изслушани, и се извършват необходимите експертизи“, съобщиха от Висшата прокуратура в Шабац. Тя води разследване срещу Лазар Попович от Белград и Сава Стеванович от Лозница.

Трайчо Трайков: „Булгаргаз“ се намира във фактически фалит

Трайчо Трайков: „Булгаргаз“ се намира във фактически фалит

По думите на министъра единствената причина предприятието да не бъде преструктурирано или закрито веднага, е фактът, че то е страна по изключително изгодния за България договор за внос на азерски газ

"Студенти против мафията" настояват:  Оставка на Борислав Сарафов

"Студенти против мафията" настояват: Оставка на Борислав Сарафов

Единствената партия, която иска диалог с Обединението са ПП-ДБ, обясниха от там