2 Август, 2026

„Плус Инфо“: Специализираната прокуратура на Македония поиска задържане под стража на Никола Груевски

Никола Груевски

Мярката за задържане важи и за 18 високопоставени бивши, но и настоящи служители

Специализираната прокуратура на Македония изисква мярка за задържане за 18 високопоставени бивши, но и настоящи служители, а засега няма обвинения за длъжностни лица от партията „Демократичен съюз за интеграция“, предава електронната медия „Плус Инфо“.

„В грешка сте, че обвиненията ще се работят през септември. Всички тези дела трябва да бъдат преработени по бързата процедура и съдът трябва в рамките на 24 часа да започне да решава по тях, защото има предвидено и задържане под стража за лидер на една политическа партия“, бяха думите, с които Катица Янева отговори на въпрос дали очаква разследване на обвиненията от септември.

От Специализираната прокуратура поясниха, че за 18 от обвиняемите се иска съдът да определи мярка за задържане.

Сподели:
ВСУ поразиха поразиха руски стратегически бомбардировачи на летище „Енгелс“

ВСУ поразиха поразиха руски стратегически бомбардировачи на летище „Енгелс“

В резултат на удара на територията на летището е избухнал пожар, съобщи Генералният щаб на ВСУ

Украйна отправи призив към партньорите си след  нов масиран ракетен удар по Киев

Украйна отправи призив към партньорите си след нов масиран ракетен удар по Киев

Това е второто мащабно нападение срещу столицата през тази седмица, след като в четвъртък загинаха девет души. Убити бяха и шестима членове на едно семейство от село край Кривой Рог

Иранският външен министър: Ще атакуваме енергийни обекти на други държави, ако...

Иранският външен министър: Ще атакуваме енергийни обекти на други държави, ако...

 В разговор с началника на пакистанската армия фелдмаршал Асим Мунир и с турския външен министър Хакан Фидан, Арагчи заяви, че Иран ще отговори решително на всяка „агресия“

Коментари (0)