17 Юли, 2026

Почина бардът, създал "Не остарявай любов" - Михаил Белчев

Сред най-популярните му песни са също "Младостта си отива", "Откровение", "Приятелство"

Почина певецът, композитор и поет Михаил Белчев, съобщи за БТА съпругата му Кристина Белчева.

Михаил Белчев е роден на 13 август 1946 година в София. Сред най-популярните му песни са "Младостта си отива", "Не остарявай любов", "Откровение", "Приятелство" и др.

Режисьор е на телевизионни спектакли и филми, сред които и първия телевизионен пантомимен спектакъл "Кръговрат". Автор е на музика за театрални постановки и филми. Директор е на Столична библиотека (2008-10 декември 2013).

"Не остарявай любов" (2024). Носител на орден "Кирил и Методий" първа степен (1982), на четири първи награди от фестивала "Златния" Орфей" ( 1969, 1984, 1990, 1998), на награда за цялостно творчество от фестивала "Златния" Орфей" (1996). Удостоен със званието "Заслужил артист" (1987). Първи носител на Националната литературна награда "Георги Джагаров" на Съюза на българските писатели (14 юли 2004). Носител на орден "Стара планина" първа степен (12 декември 2018). Удостоен със званието "Почетен професор на Университета по библиотекознание и информационни технологии" (25 май 2021). Почетен гражданин на София (2004), сочи информация от отдел „Справочна" на БТА.

Сподели:
Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Крайно време е да се спре с мантрата – трябва да се сложи край на войната, нека да видим дали това е общественият консенсус

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Докладчикът в ЕП за Северна Македония Томас Вайц внесе поправка към последния доклад за напредъка на страната, в която призова „правната служба на Съвета (Европейския съвет) спешно да изясни всички неясноти относно правния статут на втория двустранен протокол към Договора за добросъседство и приятелство

Демерджиев: България е предала на САЩ схеми за заобикаляне на санкциите „Магнитски“

Демерджиев: България е предала на САЩ схеми за заобикаляне на санкциите „Магнитски“

Разполагаме с информация, която според нас може да бъде разглеждана и като данни за федерални престъпления, коментира вътрешният министър

Коментари (0)