26 Февруари, 2026

Почина бившият турски премиер Месут Йълмаз

Почина бившият турски премиер Месут Йълмаз

Йълмаз страдаше през последните години от рак на белите дробове

Бившият турски премиер Месут Йълмаз е починал днес в болница на 73-годишна възраст, предаде Анадолската агенция.

Йълмаз страдаше през последните години от рак на белите дробове. На 5 май турският политик бе подложен на мозъчна операция, а лекарите определиха здравословното му състояние като стабилно.

За кончината на Ахмет Месут Йълмаз днес съобщи главният лекар на болницата в Истанбул, в която той беше лекуван.

Йълмаз, бивш председател на Отечествената партия, беше назначаван за премиер три пъти между 1991 и 1999 г., но има само две години, прослужени на поста.

Роден на 6 ноември 1947 г., бившият министър-председател на Турция имаше съпруга и двама синове, единият от които почина през 2017 г.
Сподели:

Коментари (0)

Йозел: Ердоган прави опит за преврат! Да си покаже дипломата

Йозел: Ердоган прави опит за преврат! Да си покаже дипломата

Лидерът на НРП обяви, че партията няма да ограничи дейността си до митинги, а ще продължи с „действия“ всяка седмица – в различни градове на страната и в районите на Истанбул

Топ генерал на САЩ маневрира между конфликт с Тръмп и планиране на война срещу Иран

Топ генерал на САЩ маневрира между конфликт с Тръмп и планиране на война срещу Иран

Дан Кейн се опитва да запази влиянието си върху президента, като едновременно с това предупреждава за рисковете от мащабна операция срещу аятоласите

Все по-малко деца се раждат в Япония

Все по-малко деца се раждат в Япония

Данните включват ражданията на японски граждани в Япония, новородените от чужденци в Япония и бебетата, родени от японски граждани зад граница