9 Април, 2026

Почина един от основателите на вестник "Демокрация"

Почина един от основателите на вестник "Демокрация"

Един от основателите на в. "Демокрация" и кръга "Будител" Пламен Крайски е починал внезапно вчера, съобщиха негови колеги в социалните мрежи.

От 2016 до 2017 г. той бе директор на Националния литературен музей. Като такъв той отдаде много сили в борбата си за спасяването на дома на Пейо Яворов в София, както и на къщата-музей на Христо Смирненски на ул. "Овче поле" № 116 в столичния район "Възраждане". Пламен Крайски бе заместник-председател на Държавна агенция "Архиви" по време на правителствата на Сергей Станишев и Бойко Борисов, а впоследствие преподава в УниБИТ, припомня Dir.bg.

"От нас си отиде човек с широка душа и верен съмишленик. С него всичко ставаше лесно и някак си без да усетим каквито и да било трудности" - написаха колегите му от списание "Будител".

Погребението ще се извърши на 14 август от 12:00 часа в църквата на Централните софийски гробища, а поклонението пред тленните му останки ще е от 11,30 часа в ритуалната зала.
Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Новият автомобил ще улесни доставката на топла храна и ще подобри мобилността на служителите, като им позволи да достигат по-бързо и сигурно до обслужваните населени места в общината

Трагедия: Камион прегази жена на пешеходна пътека в София

Трагедия: Камион прегази жена на пешеходна пътека в София

Към момента се уточнява самоличността на жертвата

Община Тетевен с инициатива - засажда фиданки по случай Седмицата на гората

Община Тетевен с инициатива - засажда фиданки по случай Седмицата на гората

Всяко засадено дърво е символ на грижа и вяра, че заедно можем да съхраним богатството на нашата природа за идните поколения