Кабинетът на Кувейт назначи за нов емир шейх Мешал ал Ахмад ал Джабер ас Сабах
На 86-годишна възраст днес почина емирът на Кувейт, шейх Науаф ал Ахмад ас Сабах, съобщиха от кралския двор. Той управляваше емирството през последните три години.
„С голяма тъга и скръб ние скърбим... за смъртта на шейх Науаф ал-Ахмад Ал-Сабах, емир на държавата Кувейт“, се казва в изявление, излъчено по кувейтската държавна телевизия.
Престолонаследникът шейх Мешал ал Ахмад ал Джабер ас Сабах бе обявен за нов емир на богатата на петрол страна.
„Кабинетът на Кувейт назначава престолонаследника, негово височество шейх Мешал (...) за емир на държавата Кувейт“, предаде държавнаjd телевизия. /БГНЕС
Още от Свят
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса
Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол
ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности
По думите на украинският лидер дългосрочните санкции продължават и в Деня на Конституцията, с цел да отслабват Кремъл да продължава да води война