19 Май, 2026

Почина холандската принцеса Кристина

Почина холандската принцеса Кристина

Премиерът Марк Рюте почете принцесата, като напомни за нея като"топла личност"

Принцеса Кристина, най-малката сестра на Беатрикс, управлявала Холандия до абдикацията й през 2013 г., почина в петък на 72 години след боледуване от рак на костите, съобщи кралското семейство.

Родена почти сляпа през 1947 г., Мария Кристина, принцеса на Оранж-Насау, е четвъртата дъщеря на кралица Юлиана и принц Бернхард.

"Ние сме натъжени от смъртта на скъпата ни сестра и леля", заявиха от кралското семейство в Туитър. "Кристина имаше удивителна индивидуалност и голямо сърце", казаха крал Вилем-Александър, кралица Максима и принцеса Беатрикс. "Ние ценим многото прекрасни спомени с нея", се казва в съобщението.

Тя разви любовта към музиката и песента и живота извън кралския двор.

Кристина се омъжва за кубинския учител в изгнание Хорхе Гилермо през 1975 г. Те имат три деца, преди да се разведат през 1996 година.
 
Премиерът Марк Рюте почете принцесата, като напомни за нея като"топла личност" и изрази тъгата си в изявление.

Кристина ще бъде кремирана на частно събитие, съобщи кралската фамилия. 
Сподели:

Коментари (0)

Сирски: Русия губи убити 7– 9 пъти повече войници от Украйна

Сирски: Русия губи убити 7– 9 пъти повече войници от Украйна

Той подчерта, че в момента се прави всичко възможно загубите на украинските войски да бъдат намалени до минимум

По време на визитата си в Китай Путин отчаяно ще се опитва да издейства три ключови неща

По време на визитата си в Китай Путин отчаяно ще се опитва да издейства три ключови неща

Заради тежките международни санкции Русия загуби европейския пазар и сега критично зависи от Китай и Индия като купувачи на своите енергийни ресурси

НАТО обмисля военна операция в Ормузкия проток

НАТО обмисля военна операция в Ормузкия проток

Върховният главнокомандващ обединените сили на НАТО в Европа Алексус Гринкевич потвърди, че подобен сценарий се разглежда