7 Юни, 2026

Почина парапланеристът, който претърпя инцидент в Рила

Почина парапланеристът, който претърпя инцидент в Рила

Военен хеликоптер го транспортира до пловдивската болница „Св. Георги”

Почина парапланеристът, който днес се нарани тежко, след като се удари в метеорологичната станция на връх Мусала, предаде Нова ТВ. 

Инцидентът стана днес по обед. Първи към върха тръгват спасителите от Боровец. Изпратени са били 10 души. Те получават обаждане от централата в София за случая. Спасителите в Боровец веднага се свързват със служителя в метеорологичната станция.

„Той е видял, че човекът е връхлетял в метеорологичната станция. Счупил е стъклото и почти е влязъл вътре. На място е имало лекар. Веднага са реагирали за първа помощ. Ударът е бил тежък.” - обясни Ангел Керкелев от Спасителната служба в Боровец.

Преди да стигнат до мястото обаче е получено разрешение за намеса на хеликоптер и мъжът е взет с него. Военен хеликоптер от база "Крумово" го транспортира до пловдивската болница „Св. Георги”. В 16.25 ч. пациентът е поет от специализиран медицински екип, съобщиха от МО. За съжаление лекарите не са успели да се преборят за живота му. 

Мъжът е един от най-добрите парапланеристи в България и е печелил няколко състезания. Най-вероятно е излетял заедно с група парапланеристи от Маркуджик.

Сподели:
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“!  Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“

Коментари (0)