8 Април, 2026

Почина първата дама на Израел

Почина първата дама на Израел

Нехама Ривлин

Причината е белодробно заболяване

Съпругата на израелския президент Реувен Ривлин - Нехама Ривлин е починала, предаде АП.

Причината за кончината на първата дама на еврейската държава е била белодробно заболяване, от което тя е страдала през последните години. Медии в близкоизточната страна допълниха, че съпругата на президента си е отишла днес – ден преди да навърши 74 години.

Нехама Ривлин е родена в Израел в семейство на преселници от Украйна. Тя е завършила генетика и се оженила за политика през 1970 г. Ревлин не е е участвала в кампаниите на мъжа, а до пенсионирането си (2010 г.) се отдала на научна кариера.

Покойната първа дама е участвала в благотворителни кампании.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп обмисля молба удължаване на ултиматума към Иран, искат отстраняването му

Тръмп обмисля молба удължаване на ултиматума към Иран, искат отстраняването му

Пакистанският министър-председател Шехбаз Шариф отправи призива в публикация в X, заявявайки, че усилията за разрешаване на кризата вървят „стабилно, уверено и мощно“, и поиска едновременно от Иран да отвори Ормузкия проток за същия период

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Системата автоматично разпознава и маркира обекти, което позволява идентифицирането на военните обекти и техника на САЩ за минути, а не часове

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

В интервюто за „Corriere della Sera" Крозето отиде още по-далеч, предупреждавайки, че конфликтът може да придобие още по-заплашителни измерения. Той припомни ядрените бомбардировки на Япония от 1945 г.