Милош Якеш, последният комунистически лидер на Чехословакия, е починал на 97 години, предаде "Асошиейтед прес".
Чешката комунистическа партия потвърди късно снощи смъртта му, без да даде повече подробности. Не е ясно точно кога е починал Якеш.
Якеш бе лидер на Чехословакия по време на Нежната революция през 1989 г. Той бе избран за генерален секретар на комунистическата партия през 1987 г.
Представител на консервативното крило на партията, той се противопостави на краткия период на либерални реформи през 1968 г., известен като Пражката пролет, на който бе сложен край с интервенцията на 20 август същата година на войските на Варшавския договор, посочва "Дневник".

Милош Якеш
Още от Свят
Володимир Зеленски с първи коментар след преговорите на САЩ с Украйна и Русия
По думите на украинският президент това, което е договорено между трите страни е "тишина в морето" и свободното корабоплаване
САЩ: Русия и Украйна се споразумяха да прекратят ударите по кораби в Черно море
Двете страни също така са се съгласили да предотвратят използването на търговски кораби за военни цели в Черно море, гласи съобщение на „Киев Индипендънт“
Милорад Додик избяга в Израел, спасява се от заповедта за арест
Междувременно граничната полиция на БиХ провежда разследване за това как президентът на Р Сръбска е преминал държавната граница на Босна и Херцеговина със Сърбия