Лекарят е бил дългогодишен началник на Родилна клиника в СБАЛАГ „Майчин дом“ и национален консултант по акушерство и гинекология
С дълбока тъга съобщаваме, че на 21 декември 2025 г. ни напусна проф. д-р Ангел Димитров – дългогодишен началник на Родилна клиника в СБАЛАГ „Майчин дом“, съобщиха от болницата
Лекарят е бил национален консултант по акушерство и гинекология и ръководител на Катедра по акушерство и гинекология към Медицинския университет-София, два мандата зам.-председател на Научното дружество по акушерство и гинекология.
Проф. д-р Ангел Димитров е една от най-емблематичните личности в българската медицина - изключителен лекар, учен и преподавател, посветил целия си професионален път на грижата за майчиното и детското здраве, както и на обучението на няколко поколения български лекари.
Роден е на 20 март 1944 г. в семейство на лекари. Завършва медицина във ВМИ – София през 1968 г., а професионалната и академичната му кариера преминава през всички нива – от ординатор и асистент до професор, ръководител на катедра и дългогодишен началник на Родилна клиника в „Майчин дом“ (от 1991 г.).
От 2000 г. е ръководител на Катедра по акушерство и гинекология към МУ-София, през 1991 г. е назначен за доцент, а от 2005 г. е професор. Специализира в Канада и Франция.
Още от България
Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече
Тя определи отношението на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца
Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим
ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът