18 Май, 2026

Починаха най-старите сиамски близнаци в света

Починаха най-старите сиамски близнаци в света

снимка: Уoutube

Лори и Джордж (Дори) Чапел, смятани за най-старите сиамски близнаци в света, починаха в САЩ, те бяха на 62 години.

„Лори Л. Чапъл и Дори А. Чапел, 62-годишни сиамски близначки от Рединг, починаха в неделя, 7 април 2024 г., в болницата на Университета на Пенсилвания“, съобщи погребалният дом Лайбенспъргър.

В младостта си една от сестрите беше кънтри певица, а другата работеше в болнична пералня. Поради проблеми с гръбначния стълб само едната можеше да ходи, а другата трябваше да се движи на специален стол.

По-рано в. „Дейли стар“ съобщи, че в САЩ мъж се ожени за едната сестра от двойка сиамски близнаци, Британи и Аби Хенсел. Двойката живее в щата Минесота, където сестрите работят като учителки.

Сиамските близначки Британи и Аби Хенсел се прославиха, след като се появиха в Шоуто на Опра Уинфри през 1996 г. Сестрите са свързани една с друга в торса, всяка от тях контролира едната страна на торса, а имат общо чревен тракт, пикочен мехур и репродуктивните органи.

В моминските си години сестрите Хенсел участваха в шоу на канала TLC и в един от епизодите признаха, че биха искали да станат майки. Едва наскоро стана известно, че 34-годишната Аби се е омъжила през 2021 г. Избраникът на близнака е бивш военен и медицински брат Джош Боулинг. Аби сподели снимки от тържеството в социалните си мрежи. На снимката сестрите стоят до младоженеца в специално ушита за тях булчинска рокля. Всички се усмихват и изглеждат щастливи. Боулинг има едно дете от друга жена. В профила си в социалните медии X той описва себе си като „християнин, баща, съпруг, ветеран и донякъде геймър“. Сестрите Хенсел преди това бяха известни със своята енергия и желание да живеят пълноценно, въпреки трудните обстоятелства. Така момичетата заявиха, че са щастливи задето не са били разделени в ранна детска възраст, защото това би ги лишило от възможността да се разхождат и да спортуват заедно. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Преименуват международното летище в Палм Бийч - на името на Тръмп

Преименуват международното летище в Палм Бийч - на името на Тръмп

Това е поредното от поредица от преименувания на сгради, институции, правителствени програми, военни кораби

Иранска актриса е причината за плесницата, която Макрон получи от първата дама?

Иранска актриса е причината за плесницата, която Макрон получи от първата дама?

От антуража на Бриджит Макрон категорично отрекоха тази версия

Тръмп отива на медицински прегледи

Тръмп отива на медицински прегледи

Прегледите ще се проведат в Националния военномедицински център „Уолтър Рийд“, съобщи Белият дом