8 Август, 2026

Починалият от Covid-19 мъж от Чепеларе се почувствал зле, докато бил на риба

Починалият от Covid-19 мъж от Чепеларе се почувствал зле, докато бил на риба

Екип на Спешна помощ го е закарал до болницата в Смолян със задух, кашлица и дихателна недостатъчност

Починалият 53-годишен мъж от Чепеларе изобщо не е потърсил лекарска помощ, въпреки влошаване на състоянието си. Това съобщиха на пресконференция днес от Областния съвет по сигурност в Смолян, представяйки обобщена справка за епидемичната обстановка в областта. 

Пациентът от Чепеларе, който е третата жертва на Covid-19 в областта, се почувствал зле, докато е бил на риба в района на Доспат, екип на Спешна помощ го е закарал до болницата в Смолян, където починал по време на рентгенография. 

Проучени са шестима контактни и на част от тях са взети проби за изследване. Поставени са под карантина. Проучването продължава.

Починалият мъж от Чепеларе е докаран в МБАЛ- Смолян в много тежко състояние със задух, кашлица и дихателна недостатъчност. Той не е потърсил личния си лекар дори след влошаване на състоянието и поява на симптомите. Имал е хронично заболяване на белия дроб, прекарал е в миналото туберкулоза , но от години не е посещавал личния си лекар.

Над 30 са потвърдените случаи на коронавирус в Смолянско, като трима от заразените починаха, а медиците наблюдават по-висока степен на циркулация на вируса в областта.

Двама пациенти с COVID-19 се изписват днес здрави от МБАЛ- Смолян, съобщиха от болницата. Над 30 процента от болните от коронавирус в областта са излекувани.

Започва изследване с бързи тестове на работещите в Центъра за спешна медицинска помощ в Смолян и филиалите в областта, информират от РЗИ.
Сподели:
Криминален психолог за убийството в Пловдив: Действали са като глутница, за тях жертвата е била никой

Криминален психолог за убийството в Пловдив: Действали са като глутница, за тях жертвата е била никой

Даниел Генков допуска, че част от участниците може да проявяват диссоциални черти, които се развиват при някои от подрастващите и се свързват с нездрава, проблемна семейна среда

Илиана Жекова от ГЕРБ: Не е нормално управленските решения за социалното подпомагане да се вземат в обратен ред

Илиана Жекова от ГЕРБ: Не е нормално управленските решения за социалното подпомагане да се вземат в обратен ред

Ще продължа да настоявам Министерството да представи пълните мотиви и анализи, преди да бъдат предприети действия, които могат да променят из основи системата на социалното подпомагане

Ивайло Мирчев: Пеевски се нареди сред редовите пътници

Ивайло Мирчев: Пеевски се нареди сред редовите пътници

Ореолът на недосегаемост не пада с една снимка от нормален полет, а с проверки, документи, произход на средства и реални последици, казва политикът

Коментари (0)