30 Януари, 2026

Подготвят обвинения срещу Тръмп в рекет и заговор

Подготвят обвинения срещу Тръмп в рекет и заговор

Доналд Тръмп

Има множество доказателства, включително записи

Очаква се срещу експрезидента на САЩ Доналд Тръмп да бъдат повдигнати обвинения в рекет и заговор с цел да отмени резултатите от изборите през 2020 г. в щата Джорджия, съобщи CNN с позоваване на информирани източници.

Разследването се води от прокуратурата в Атланта. Посочва се, че следователите разполагат с голям обем от съществени доказателства по делото, включително записи на телефонни разговори, имейли, текстови съобщения, документи и показания на свидетели.

Източник на медията уточнява, че по това дело може да бъдат повдигнати обвинения срещу експрезидента в рамките на близките два-три месеца.

Среди уликите има най-малко три записа, доказващи натиск от страна на Доналд Тръмп срещу служители от Джорджия, включително телефонен разговор с председателя на местната Камара на представителите. В него Тръмп настоява щатските власти да отменят резултатите от изборите през 2020 г., на които гласоподавателите от щата отдадоха предпочитание на Джо Байдън.

Следствието разполага и с данни за опити от страна на неупълномощени лица да получат достъп до машините, използвани при вота, както и за натиск срещу лица, ангажирани в изборните секции.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

„Безусловно е невъзможно аз да се срещам с Путин в Москва. Това е същото като да се срещаш с Путин в Киев", каза украинският президент

ДБ: Нотариусите излъгаха  всички български граждани

ДБ: Нотариусите излъгаха всички български граждани

Депутати от ПП-ДБ оспорват ролята на нотариусите при сделките с коли. Предлагат електронно прехвърляне на МПС и отпадане на излишната бюрокрация. Вижте подробности.

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Мандатът ѝ ще започне през месец март тази година. Тя е номинирана за поста от българското правителство.