23 Април, 2026

Подготвят среща Борисов-Тръмп през 2019 година

Подготвят среща Борисов-Тръмп през 2019 година

Срещата на премиера Бойко Борисов с президента Доналд Тръмп се подготвя за началото на 2019 г. Това стана ясно след разговора на вицепремиера и министър на външните работи Екатерина Захариева с държавния секретар на САЩ Майк Помпео.

По визитата вече се работи, разбрахме се, че това може да се случи в първите три месеца на следващата година, потвърди Захариева на излизане от Държавния департамент.

Двамата първи дипломати обсъдиха отношенията между София и Вашингтон и по-специално стратегическото партньорство в областта на отбраната и плановете за модернизация на българските въоръжени сили.

По време на разговора Захариева е поставила въпроса за включване на България в програмата на САЩ за безвизови пътувания.

„Един от основните критерии за включване в програмата е броя на отказаните американски визи и затова полагаме усилия, като в тясно сътрудничество с посолството на САЩ в София информираме българските граждани за условията, на които трябва да отговарят, за да получат виза“, коментира Захариева.

Тя допълни, че е поставила и въпроса за сключване на спогодба за социална защита.

Сподели:

Коментари (0)

Наглост: "Възраждане" внася  предложение правителството да наложи вето на парите за Украйна

Наглост: "Възраждане" внася предложение правителството да наложи вето на парите за Украйна

"Това е не само нелогично, но и предателство към българския народ", категоричен  е Костадин Костадинов, който е фен на военния престъпник Путин

Вили Лилков: Попитахме МК за МОЧА, министърът казва "Трай коньо за зелена трева!"

Вили Лилков: Попитахме МК за МОЧА, министърът казва "Трай коньо за зелена трева!"

"От Радев ще чакате - и няма да се сърдите, ако някой ден шмайзерът с юмрука пак щръкнат в Княжеската градина"

Цветанов: За Радев гласуваха не само от симпатии, но и от отвращение и отчаяние

Цветанов: За Радев гласуваха не само от симпатии, но и от отвращение и отчаяние

С новото мнозинство някои партии ще изгубят основната си мотивация за политическо съществуване и ще има прегрупиране и преструктуриране, прогнозира политикът