Прие в Овалния кабинет Ким, но не от Пхенян, а американската риалити звезда Ким Кардашиян
Подходът на американския президент Доналд Тръмп към Северна може да има разрушителни резултати, предупреди бивш японски дипломат, който е водил преговори с предишния режим в Пхенян.
Става въпрос за Хотиши Танака призова Вашингтон да разбере важността на доверието в азиатската култура, докато се опитва да убеди севернокорейците да се откажат от ядрените си оръжия, съобщи „Гардиън“.
В Токио бившият японски дипломат посочи, че за азиатците изграждането на доверие е от първостепенно значение. Съединените американски щати обаче понякога използват своята сила във воденето на преговори и това може да отблъсне Ким Чен-ун.
Вашингтон и Пхенян водят преговори към този момент за организирането на среща между Доналд Тръмп и Ким Чен-ун.
Междувременно американският президент добре се забавлява.
Той прие в Овалния кабинет американската риалити звезда Ким Кардашиян.Двамата са обсъдили реформата в системата на затворите, както и евентуално помилване на 63-годишна жена, която излежава доживотна присъда.
За срещата Тръмп съобщи в Тwitter. Там той публикува снимка с Кардашиян. „Прекрасна среща с Ким Кардашиян днес, говорихме за реформата в затворите и произнасянето на присъди“, написа американският президент.
Срещата не е била планира в работния график на Тръмп.
По информация на телевизия CBS Кардашиян е помолила Тръмп да помилва 63-годишната Елис Мари Джонсън, която е с доживотна присъда без право на предсрочно освобождаване за престъпление, извършено без употреба на сила, свързано с наркотрафик, което тя извършила за първи път. Жената е в затвора от над 20 години.
Кардашиян е трябвало да обсъди въпроса и със старши съветника на Тръмп, неговия зет Джаред Къшнър, който отговаря за реформата в затворите.
За резултатите от срещата обаче липсват подробности, няма съобщение нито от президента, нито от медиите, нито от риалити звездат
Още от Свят
Граничната ни полиция започна спасителна операция за пътниците от круизния кораб, заседнал при Видин
Около 02:20 ч. тази нощ пътнически кораб "Viking Ullur", плаващ по течението под швейцарски флаг, при ниски води и намалена видимост в тъмната част на денонощието е заседнал в Дунав на около 25 км над гр. Видин
В Сената на САЩ постигнаха споразумение за законопроект за санкции срещу Русия и Иран
Тръмп е дал сигнал, че подкрепя мярката, за която активно настояваше покойният сенатор Линдзи Греъм. Процедурното гласуване в Сената е планирано за вечерта на 28 юли
Войните в Иран и Украйна "се срещнаха" в Каспийско море - Киев руши "геополитическата черна дупка" на Москва и Техеран
Там, където САЩ и ЕС нямат контрол, Украйна прави решителен ход - сигнал от Зеленски към Тръмп