25 Февруари, 2026

Подобрява се състоянието на тежко пострадалата на дербито „Левски” - ЦСКА полицайка

Подобрява се състоянието на тежко пострадалата на дербито „Левски” - ЦСКА полицайка

"Днес съм много по-голям оптимист. Операцията протече много гладко за този тип тежки травми", заяви началникът на Очната клиника в ИСУЛ

Подобрява се състоянието на тежко пострадалата на дербито „Левски” - ЦСКА полицайка. Тя беше ранена от бомбичка по време на мача. Самоделното взривно устройство е избухнало до стъклена врата, като парчета от нея са ранили сериозно служителката на реда.

„Днес съм много по-голям оптимист. Операцията протече много гладко за този тип тежки травми. Оперирахме снощи между полунощ и 2 часа през нощта. Възстановихме целостта на окото. Зашихме роговицата. Извадихме чуждо чуждо тяло от окото – стъкло с размери 4,5мм/2,5мм/2мм. Отстранихме и наранената леща, която беше почнала да помътнява, тоест имахме процес на травматична катаракта. Важното е, че в своята цялост задната капсула е запазена, така че на втори етап бихме могли да мислим за имплантиране на вътреочна леща. Приключихме операцията с частична предна витрактомия. Окото няма да бъде загубено, а точна оценка на зрението можем да дадем след 3 до 6 месеца. Предстоят допълнителни операции”, заяви за „Здравей, България” Кючуков, началник на Очната клиника в ИСУЛ.

Тя ще остане под лекарско наблюдение няколко дни, а от полицията задържаха над 30 души в опит да установят кой точно от феновете е хвърлил бомбичката. 
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му