Михайло Подоляк, съветник на ръководителя на кабинета на президента на Украйна Володимир Зеленски, сложи край на въпроса за преговорите за мир с Русия. Това той заяви, че такива няма да има, предаде УНИАН.
"На руската страна ще бъде поставен ултиматум и тя ще го приеме", е заявил Подоляк "Няма да има преговори. В класическия смисъл на думата. Ще има ултимативни искания към Руската федерация, веднага на най-високо ниво и Русия ще ги приеме", категоричен е бил той.
Михайло Подоляк е добавил, че "това не е парадокс, а обективно развитие на войната, която водим". Това е голямо, мащабно, интензивно, трудно, кърваво. Всички ресурси са ангажирани. И нашите западни партньори ще включат още повече ресурси, въпреки че ще водят дискусии...".
Свят
Подоляк: Преговори за мир няма да има, на Русия ще й бъде поставено условие
Автор: Димитър Иванов
Михайло Подоляк


Коментари (0)