24 Април, 2026

Подоляк направи на пух и прах различните „проекти за мир“

Подоляк направи на пух и прах различните „проекти за мир“

Михайло Подоляк

Искат Украйна да се съгласи с тезата, че угаждайки на агресора, ще му отнеме апетита да унищожи страната

Основният проблем със странните „мирни планове“, „компромисни варианти“ и „стратегии за деескалация“ не е, че те напълно противоречат на стремежите на Украйна. Те са категорично неосъществими, защото противоречат на елементарната логика, че така не надцакваш агресора а напротив – насърчаваш го да продължи своята експанзия...“

Така  съветникът на ръководителя на президентската канцелария Михайло Подоляк обяснява основния проблем на подобни инициативи, предава УНИАН.

Като пример за такава логика той посочи факта, че Украйна трябва да признае абсолютно нелогичната теза, че ако страни от НАТО свалят руски ракети, прелитащи над Украйна, могат допълнително да разпалят войната.

„По безпилотните „Шахед“ може да се стреля, а по техните пускови площадки е забранено? Т.е. стреляйте по дроновете, а стрелеца оставете на мира, нека да се радва“, коментира Подоляк.

Той отбеляза, че от Украйна се иска съгласие, да се  угажда на агресора, за да му бъде отнет апетита. "Да остане заплахата за една държава на границата с Европа, замразявайки конфликта, ще отговоря ли на интересите на Европа да бъде в безопасност, или  Украйна да се съгласи да загуби територии и милиони свои жителите – каквито са нашите украински интереси?“, попита политикът.

Заслужават ли уважение инженерите на нелогичните дипломатически проекти, които категорично насърчават агресора да бъде още по-настървен в своята политика на геноцид?“, риторично попита Подоляк.

Преводач: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Новите "умни" дронове на Baykar: Атакуват като рояк, могат и без GPS

Новите "умни" дронове на Baykar: Атакуват като рояк, могат и без GPS

Системата ще може да открива автоматично и да поразява цели с помощта на изкуствен интелект

Хегсет:  Америка не разчита на Европа

Хегсет: Америка не разчита на Европа

По негови думи блокадата на Ормузкия проток се засилва с всеки изминал ден след съобщенията, че някои кораби заобикалят корабите на военноморските сили на САЩ в този регион.

Мерц: ЕС е готов да облекчи санкциите срещу Иран, ако се постигне всеобхватна сделка

Мерц: ЕС е готов да облекчи санкциите срещу Иран, ако се постигне всеобхватна сделка

„Това е, така да се каже, част от приноса, който можем да дадем, за да напредне този процес и, да се надяваме, да доведе до трайно прекратяване на огъня“