30 Април, 2026

Подоляк: Никакви компромиси на Русия, никакво връщане в СССР

Подоляк: Никакви компромиси на Русия, никакво връщане в СССР

Михайло Подоляк

Украйна няма да направи компромис с Русия, защото това би означавало загуба на украинската държавност и връщане в СССР. Това заяви 16 месеца след пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна съветникът на ръководителя на канцеларията на президента на Украйна Михайло Подоляк в интервю пред AFP, предаде "Фокус".

"За нас няма компромис, защото Русия ни мрази. Тя е дошла да разруши концепцията за украинската държава“, посочи той и добави, че украинците с право

мразят руснаците, защото "те просто ни убиват“.

Подоляк смята, че отстъпка пред Русия ще доведе до "бавна загуба на Украйна и нейната държавност“. Според него това може да не стане след три дни, а след три-пет години.

Според него Владимир Путин се стреми да пресъздаде СССР и че компромисът би означавал връщане на Съветския съюз.

През 2022 г. украинският президент Володимир Зеленски реши, че е невъзможно да се преговаря с Путин. По неговите думи преговорите с Русия сега биха означавали замразяване на войната.

В същото време Зеленски добави, че Украйна ще бъде готова за преговори с Руската федерация, след като украинската армия излезе на границите на страната си от 1991 година.

Сподели:

Коментари (0)

Петролът на Русия под удар: атаките на Украйна сринаха преработката до нивото от 2009 година, съобщава Bloomberg

Петролът на Русия под удар: атаките на Украйна сринаха преработката до нивото от 2009 година, съобщава Bloomberg

Според данни, базирани на официални изявления на двете страни, през април са регистрирани най-малко 21 украински нападения срещу руски нефтопреработвателни заводи, морски активи – включително износни терминали – и инфраструктура на нефтопроводи

Украинският посланик: Чернобилската катастрофа не е била случайност

Украинският посланик: Чернобилската катастрофа не е била случайност

"Радиоактивният облак достига до България на 1 май 1986 година, хиляди хора, както в Киев, така и в София са изведени на демонстрации, децата вървят по радиоактивния дъжд, хората консумират замърсена храна без да знаят истината, това е престъпление", заяви

Науседа: Литва трябва да се присъедини към американската мисия в Ормузкия проток

Науседа: Литва трябва да се присъедини към американската мисия в Ормузкия проток

Междувремено цените на петрола достигнаха до най-високото си ниво от повече от четири години