23 Юни, 2026

Подоляк: Преговорите с Русия се усложниха

Подоляк: Преговорите с Русия се усложниха
Михалко Подоляк

Русия е отхвърлила искането да бъдат отворени хуманитарен коридор от Мариупол до Бердянск

Преговорният процес с Русия за прекратяване на войната се усложни много след военните престъпления на Русия в градовете Буча и Мариупол и в град Волноваха, заяви главният украински преговарящ и съветник на президента на Украйна.

Михайло Подоляк направи коментара по време на разговор с украинския Канал 24.

Той отбеляза, че Украйна е поискала от Русия да отвори хуманитарен коридор от Мариупол до Бердянск, но Москва е отхвърлила това искане.

Цивилизованият диалог с Русия не е възможен, добави Подоляк.

По оценки на ООН досега във войната в Украйна са загинали най-малко 2072 цивилни граждани и 2818 са ранени, но се смята, че действителният им брой е много по-висок.

Повече от 4,9 млн. украинци са избягали в други страни, а още над 7 млн. са вътрешно разселени, съобщи Агенцията на ООН за бежанците. /БГНЕС, Анадолска агенция
Сподели:
Кубилюс: ЕС трябва да интегрира Украйна в свой бъдещ отбранителен съюз

Кубилюс: ЕС трябва да интегрира Украйна в свой бъдещ отбранителен съюз

"По-късно през тази година ще представим предложение за промяната на законодателството за обществените поръчки в областта на отбраната, наред с други пазарни правила"

Тръмп отсече: Поставяме размразените ирански активи под контрола на САЩ

Тръмп отсече: Поставяме размразените ирански активи под контрола на САЩ

Средствата ще могат да се използват единствено за закупуване на храни и медицински продукти от Съединените щати, включително царевица, пшеница и соя от американски фермери

Ултиматумът на Зеленски към Лукашенко: Може ли Украйна да атакува Беларус заради руско военно оборудване?

Ултиматумът на Зеленски към Лукашенко: Може ли Украйна да атакува Беларус заради руско военно оборудване?

„Именно благодарение на това оборудване бяха нанесени удари по Житомирска, Ровенска и Волинска област, по нашата енергетика, по нашите железопътни линии, по градовете и селата“

Коментари (0)