2 Юли, 2026

Подоляк: Украйна е "на прага" да получи толкова нужните ни ATACMS

Подоляк: Украйна е "на прага" да получи толкова нужните ни ATACMS
Михайло Подоляк

Далекобойните ракети няма да бъдат използвани за удари по цели на руска територия

Украйна е "на прага" да получи ракети с голям обсег, обяви Михайло Подоляк, съветник на украинския президент. Става дума за американските тактически балистични ракети ATACMS - Army Tactical Missile System (ATacMS) .

Подоляк заяви, че Украйна няма да използва далекобойните ракети за удари по цели на руска територия.

По-рано обаче говорителката на руското външно министерство Мария Захарова обвини Съединените щати и Великобритания за координиране на атаката срещу щаба на руския Черноморски флот в Севастопол, предава БНР. По думите на Захарова без разузнавателната помощ на Вашингтон и Лондон Украйна не би могла да извърши това нападение. 

"Те използваха британско-френски ракети "въздух-земя" "Storm-Shadow", които се доставят от Лондон. Като носители бяха използвани украински фронтови самолети МиГ-29 и Су-24, модернизирани за тези цели", поясни Захарова.
Сподели:
Северна Македония купува противотанкови системи Javelin

Северна Македония купува противотанкови системи Javelin

Подписани са и договори за леко пехотно въоръжение, за безпилотни системи „Пума“ и „Рейвън“, оборудване за киберзащита

NASA се опитва да спаси уникална космическа обсерватория, която пада към Земята

NASA се опитва да спаси уникална космическа обсерватория, която пада към Земята

Ако мисията се провали, скъпият телескоп ще се разпадне и ще изгори в атмосферата

DW: Русия е изправена пред най-тежката горивна криза в историята

DW: Русия е изправена пред най-тежката горивна криза в историята

Ще седне ли Путин на масата за преговори? На 28 юни руският президент за първи път публично призна, че в страната има недостиг на горива, като посочи за причина атаките с украински дронове.

Коментари (0)