21 Август, 2026

Подпалиха входната врата на Културния център "Иван Михайлов" в Битоля, Скопие осъди вандалския акт

Подпалиха входната врата на Културния център "Иван Михайлов" в Битоля, Скопие осъди вандалския акт
снимка: БГНЕС

Входната врата на Културния център "Иван Михайлов" в град Битоля в Република Северна Македония тази сутрин е била запалена. За инцидента се съобщава от Културния център във Фейсбук.

"Очакваме институциите възможно най-скоро да разследват случая и извършителите да бъдат изправени пред правосъдието", посочват от Културния център. Той беше открит на 17 април в присъствието на премиера Кирил Петков и вицепрезидента Илияна Йотова.

Министерството на външните работи на Република Северна Македония остро осъди акта на умишлено опожаряване на входа на сдружение Иван Михайлов в Битоля. „Този вандализъм е поредното доказателство, че има много актьори, които са против напредъка в отношенията между Северна Македония и България и нашето общо европейско бъдеще“, се казва в становището, цитирано в медии на РСМ. „Това престъпление не е извършено случайно на този ден, когато двете страни ще установят диалог за преодоляване на отворените въпроси по пътя на европейската интеграция на Северна Македония.

„Компетентните органи на страната полагат усилия за откриване на извършителя на този вандалски акт“, съобщиха от МВнР в Скопие.


Сподели:
Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус

Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус

Новосибирск победи Париж в главата на вицепремиера Иво Христов, за да скрие гафовете на кабинета на "Прогресивна България"

Оставиха в арреста бившия полицай Тодор Лапков, убил млад мъж с незаконна пушка

Оставиха в арреста бившия полицай Тодор Лапков, убил млад мъж с незаконна пушка

Младият мъж е застрелян с незаконна ловна пушка, а след това тялото му е разчленено и укрито. Според адвокатите на обвиняемия, той е действал в условията на неизбежна самоотбрана, защото е бил е нападнат от жертвата през нощта при опит за пореден грабеж.

Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите

Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите

Информацията се съдържа в имуществените декларации, подадени към Сметната палата

Коментари (0)