28 Март, 2026

Погрешно арестувани от ГДБОП: Ще си търсим правата в съда, биха ни и ни наричаха боклуци

Погрешно арестувани от ГДБОП: Ще си търсим правата в съда, биха ни и ни наричаха боклуци

Семейство от столичния кв. "Левски" Г се оказва изненадано от баретите посред нощ. По време на акция на ГДБОП срещу ромски лихвари спецчастите разбиват вратата и събуждат нищо не подозиращите хора. "Попитах ги какво става, какво правят, нищо не ми казаха, а само ни наричаха "боклуци". Арестуваха мъжа ми и ми казаха, че ще разбера какво се случва от новините", каза разтрепераната Десислава пред БТВ.   

"Те разбраха накрая, че са объркали адреса, но никой не ни се извини. Излязоха и това беше. Аз звъннах веднага на телефон 112 и извиках полиция, казах, че са дошли, че са ни били, че семейството ми е в стрес, да пратят линейка, защото дъщеря ми скоро роди със секцио и не е добре все още с гърба. Добре че детето ѝ е малко и не разбира, защото можеше да си глътне езика", обясни потърпевшата и допълни, че след половин час шеф от ГДБОП ги е потърсил.

Тя се закани със семейството си да си търсят правата в съда и дори вече са си наели адвокат. Шефът на ГДБОП Любомир Янев не отрече, че е получен сигнал за объркан адрес и заяви на пресконференция миналата седмица, че се прави вътрешна проверка. Десислава пък призова службите да са по-отговорни, когато провеждат операциите си и да не допускат подобно насилие над невинни. 

Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Според лидера на “Да, България”, темата с шистовия газ не е на дневен ред. “Това е поредна димка, вдигната от ГЕРБ, за да бъде отклонено вниманието от главната тема

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.