Фериботи транспортираха пожарни коли и техника от пристанищата на Кавала и Керамоти до Тасос, за да помогнат за потушаването на пожара, който много пъти изглеждаше, че излиза извън контрол, поради интензивността на ветровете
През цялата изминала нощ гръцките противопожарни сили се бориха да овладеят пожара, който избухна на остров Тасос край главния град Лименас
Пожарът, който избухна по неизвестна причина на 9 юли, се разпростря бързо поради силния вятър, който духаше в района.
На разсъмване противопожарната техника започна да пръска вода от въздуха, в резултат на което фронтът на пожара беше бързо овладян и в момента намалява, съобщи EPA/BGNES, позовавайки се на „Катимерини“.
Тази нощ имаше голяма мобилизация на противопожарните сили и стотици доброволци, които се втурнаха да дадат своя принос за потушаването на пожара.
Фериботи транспортираха пожарни коли и техника от пристанищата на Кавала и Керамоти до Тасос, за да помогнат за потушаването на пожара, който много пъти изглеждаше, че излиза извън контрол, поради интензивността на ветровете.
Въпреки че не са били застрашени жилищни райони, само един хотел е бил евакуиран като предпазна мярка.
Безпокойство предизвикаха и туристите, пребиваващи на острова, като няколко от тях тръгнаха към пристанището на острова през нощта в опит да го напуснат.
Още от Свят
Във Великобритания откриха изгубен екземпляр на Декларацията за независимост на САЩ след близо 250 години
Архивистите са открили и заповедта, разрешаваща бойните операции на кораба Dalton. Документът е подписан от тогавашния председател на Континенталния конгрес Джон Хенкок
Един от най-големите руски нефтопреработвателни заводи спря работа след украинска атака
Отбелязва се, че НОРСИ е четвъртият по мощност нефтопреработвателен завод в Русия и вторият по производство на бензин
The Telegraph: Путин може да предприеме рискован ход срещу НАТО, ако изпадне в безизходица
Експертите определят подобен сценарий като „хоризонтална ескалация“ – съзнателен опит агресорът да въвлече в конфликта още една държава.