12 Юни, 2026

Полицай почина, докато охранява протеста на ПП пред НС

Снимка: Васил Пандов/Фейсбук

Все още не е ясна причината за смъртта му. Откаран е с линейка от мястото на протеста и малко след това е починал в лечебно заведение

Полицай, охраняващ протеста, който се провежда в момента пред парламента е починал, потвърдиха от МВР 

Все още не е ясна причината за смъртта му. Откаран е с линейка от мястото на протеста и малко след това е починал в лечебно заведение, предаде Dnes. 

От "Продължаваме промяната" коментираха случая:

"Трагичен инцидент, който показва в действителност състоянието на системите на МВР и МЗ. Рано тази сутрин преди началото на деня на служител на МВР му прилошава.

Колегите му полицаи не знаят как да го реанимират. Полицията няма дефилибратори. Има стотици полицаи, но няма осигурен медицински екип на място, въпреки предстоящите протести през деня.

Пълен непрофесионализъм от ръководството на МВР. Полицаите се суетят и са притеснени, както и гражданите. Очевидно няма протокол за действие или не го познават.

Обаждат се на спешна помощ. Обаждането не е от случаен гражданин, а от началници от МВР. Линейката пристига в центъра на София, на жълтите павета след 15 минути!!

Това е най-бързото в центъра на София, в час, в който няма никакво движение, на 1-2 километра от близките болници.

Представяме си какво щеше да бъде, ако беше случаен гражданин и не в центъра на София"

Сподели:
Радев: Американските самолети да се преместят в Безмер или Граф Игнатиево

Радев: Американските самолети да се преместят в Безмер или Граф Игнатиево

По думите му такива самолети трябва да са на военни летища, а не на граждански

Държавният глава изслушва кандидатите за членове на избирателната комисия

Държавният глава изслушва кандидатите за членове на избирателната комисия

Процедурата е част конституционния процес по формирането на нов състав на ЦИК, след като парламентарно представените партии вече направиха своите номинации

Политиката на Радев - "хитроумна стратегия" или "популистки ходове"

Политиката на Радев - "хитроумна стратегия" или "популистки ходове"

Каква е всъщност позицията на Румен Радев за Украйна и какво цели България с политиката си по отношение на нападнатата страна?

Коментари (1)

  • 11:24, 18 Септември, 2025

    Трагедия.... Това е нивото в държавата! Полицай непознаващи протокол за реанимация, обществено мероприятие без екип на бърза помощ... Дано не става терористичен акт или някакво бедствие, че тогава....

    Отговор