22 Юни, 2026

300 протестиращи се подиграха на държавата и цялата и мощ - хипнотизирано зайче пред питон

300 протестиращи се подиграха на държавата и цялата и мощ - хипнотизирано зайче пред питон
Авторът

Загубите за икономиката за 4 дни на блокади се измерват със стотици, милиони левове. - кой ще ги плаща?

Иван Анчев, експерт по национална сигурност

Абсолютно неприемливо и недопустимо е 200 - 300 човека да блокират ОСНОВНИ АРТЕРИИ на държавата, поради някакво си тяхно разминаване във вижданията с правителството. Два пъти по неприемливо е, че държавата, с цялата й МОЩ стои като

 хипнотизирано зайче пред питон 

и не смее да предприеме това, което навсякъде другаде в демократичния (и не дотам демократичен) свят, щяха да са предприели още от ден Първи. Три пъти по-недопустимо е, че министърът на вътрешните работи отново го няма пред камерите и обществото. Блести с отразената светлина на отсъствието си. 

Нямаше го след инцидента с полицая прострелял грабежар (като гражданин, твърдо защитавам полицая), нямаше го при протеста на зърнарите, няма го и днес когато въглищарите от "Бобов дол" пръснаха като пилци полицаи и жандармеристи на АМ "Струма" (от което, честно казано, ме хвана срам)... 

За какво ни е да имаме министър на вътрешните работи?...

 Можем и без него. Или поне да делегираме правомощията му на министъра на здравеопазването. Едно време точно така се е титулувал: "министър на вътрешните работи и народното здраве". 
В заключение: подобно затваряне на магистрали не може да се случи в нито една уважаваща себе си държава. В нито една! Защото загубите за националната икономика за тези 4 дни на блокади вече се измерват с десетки, може би и стотици, милиони левове. 

Кой ще ги плаща?

 Въглищарите от техните потенциални 35 бонус-заплати? Подкокоросващите ги политици ли (Радев, Нинова, Копейкин)? Или ние - гражданите, опитващи се да се промъкнем между блокадите от точка А до точка Б в милата ни Родина и отвъд нея? 

P.S. Играенето на хоро на магистралата, разпънатите шатри, масичките със стотинки и разцъкването на мачле е контрапродуктивно за самите изпълнители и тяхната кауза. Ама де толкова акъл, че да го осъзнаят...

Сподели:
Путин отваря два фронта срещу Европа: пропаганда отвън, проникване отвътре

Путин отваря два фронта срещу Европа: пропаганда отвън, проникване отвътре

От обвиненията на Мария Захарова към германски генерали до разкритията за руски логистични мрежи в Полша – хибридната стратегия на Кремъл срещу НАТО, Украйна и Европейския съюз

Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България

Предоговаряне с БОТАШ от правителство на Радев означава наливане още в турския интерес

Предоговаряне с БОТАШ от правителство на Радев означава наливане още в турския интерес

Опозицията в парламента трябва да се обедини и да изисква всички стъпки, които ще се правят в посока на договора с турската компания, задължително да минават през обсъждане и гласуване (одобрение) в парламента

Коментари (0)