4 Април, 2026

Костов: От ренегатите нямат полза и врагове ни

Костов: От ренегатите нямат полза и врагове ни

 

Той е категоричен, че Синята коалиция не е свършила. Днес предстоят преговори с “Единство”, на които ще бъде обсъдено бъдещето на коалицията. Костов опроверга тезата на водещия, че е напуснал СДС именно когато Надежда Нейнски, тогава Михайлова, е станала партиен лидер, а сега търси отново единство с формацията, която тя и още няколко бивши вече членове на СДС създадоха. 

В тези твърдения има лесна за разобличаване измама. Ние сме се събрали още през 2009 година, защото Надежда е наш, а не на СДС европейски депутат, защото СДС не беше регистрирана за изборите за Европейски парламент. Така че ние още тогава направихме общи избори. Тя спечели изборите в рамките на Синята коалиция, оглави листата и без СДС да бъде регистриран на изборите. Ние я избрахме за свой европейски депутат, така че това е малък шмекерлък".

Що се отнася до това, че хора от ДСБ напуснаха редиците на Костов, за да отидат в оглавяваната от Меглена Кунева партия „Движение България на гражданите", тъмносиният лидер бе лаконичен - кариеристи има навсякъде. Но ренегатите никога не са определяли нито характера на политическата формация, от която са излезли, нито са причинили щети, нито пък са добавили стойност там, където са отишли", убеден е синият лидер.

Според Костов тази година оставя зад себе си засилваща се деморализация на обществото, огорчение, разочарование – мнение, което се споделя от преобладаващата част от обществото. Освен това няма положителни очаквания, което пречи за инвестиции, потиска потреблението и практически България не може да тръгне напред, да увеличава доходите и заетостта. 

"Най-тъжният факт е, че 40 на сто от младите хора между 25 и 35 години нищо не правят - нито учат, нито работят, а това е пък основният мотив да търсят начин да отидат в чужбина", коментира още лидерът на ДСБ.

 

Сподели:

Коментари (0)

Битката за Африка се ожесточава: Русия влиза в директен сблъсък със САЩ

Битката за Африка се ожесточава: Русия влиза в директен сблъсък със САЩ

Москва засилва военно, икономическо и дипломатическо присъствие в Африка, разширявайки влиянието си за сметка на САЩ и стратегическите им интереси на континента

Гаргароговорене: Когато публичното пространство стане оркестрова кошара на глупостта

Гаргароговорене: Когато публичното пространство стане оркестрова кошара на глупостта

Актуалната измама се казва Радев, която ще усетим, когато на капитанския мостик застане човек по потник, без хуманитарен и културен багаж

Два проблема: Тръмп игнорира Европа, започвайки войната с Иран, а самата Европа е парализирана от ислямистки радикали

Два проблема: Тръмп игнорира Европа, започвайки войната с Иран, а самата Европа е парализирана от ислямистки радикали

Ислямисткият радикализъм в Европа бързо се съюзява с определени политически движения от лявата европейска периферия и по този начин се превръща в сила, придобиваща все по-значима власт да налага вето