7 Юли, 2026

Марин Райков: Твърдението, че съм бил агент на РУМНО е лъжа

Марин Райков: Твърдението, че съм бил агент на РУМНО е лъжа

Така коментира пред столичен ежедневник тиражираната вчера информация от журналиста Велизар Енчев “ Райков бе сътрудника на РУМНО”. Освен бивш  посланик в Хърватия, Енчев в продължение на 10 г. е бил и офицер в разузнаването. 

Според журналиста водещ офицер на Райков бил "известният дипломат" Г. Ю.". Става въпрос за Георги Юруков, бивш посланик на България в Белград. "Твърденията на Велизар Енчев са грозна лъжа, огромна инсинуация и нека Бог да съди клеветниците", заяви пред всекидневника самият Юруков.

Двамата с премиера се познавали още от 1995 г., когато са работили в посолството ни в Белград. “Помагал съм много на Велизар Енчев, ние сме били най-близки приятели, като на журналист съм му помагал, учил съм го в професията на дипломат, когато той беше в Загреб, защо ме намесва сега,” недоумява Юруков.

Според "Преса", различни източници от службите подхвърлят в публичното пространство, че Марин Райков е станал сътрудник на “Военна информация” след 1990 г. и затова името му не излиза при проверките като сътрудник на бившата ДС. В средите на левицата се говори, че от края на 1992 г. премиерът е имал 5 години активна работа, а делото му и в момента не е свалено в архив. 

 

Сподели:
Срещу какви отстъпки на Радев турската страна замрази "Боташ" - всмукване на българския стратегически ресурс?

Срещу какви отстъпки на Радев турската страна замрази "Боташ" - всмукване на българския стратегически ресурс?

Ние отново се изправяме пред казус, с който трябваше да се справим при натиска от "Газпром" през 90-те години, насочен към придобиване на газовата ни инфраструктура

Мизерия – твоето име ще бъде Русия

Мизерия – твоето име ще бъде Русия

 Западът не бива да спасява Русия от мизерията, която тя сама си докарва с каниbali вождове и с покорно и покорено, безгръбначно и безволево народонаселение

Оръжие в политически спор  или просто PNR 

Оръжие в политически спор  или просто PNR 

Днес е Пеевски, утре може да е журналист, активист, опонент, всеки! После ахкай и охкай защото този народ не вярва, че държавата ще му охранява личния живот, че няма да злоупотребява с данните какво ядеш, с кого летиш

Коментари (0)