23 Декември, 2025

"Размахът" на Тръмп накара Обама да излезе от политическата сянка

"Размахът" на Тръмп накара Обама да излезе от политическата сянка

Барак Обама

Бившият американски президент заяви, че политиката на твърдата ръка води до политика на страх, възмущение и ограничения

Бившият американски президент Барак Обама излезе от политическата сянка, в която беше през последните две години. В Република Южна Африка той присъства на 100-годишнината от рождението на Нелсън Мандела.

В речта си Обама индиректно разкритикува управлението на наследника си Доналд Тръмп. Без да споменава поименно приемника си, той отправи критики към "политиката на твърдата ръка" и заяви, че политиците, които водят "политика на страх, възмущение и ограничения", действат "с размах, немислим само допреди няколко години".

Обама заяви, че не е човек, който бие тревога, а просто съобщава фактите и предупреди, че отричането на фактите може да подкопае демокрацията.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Според разследването на Турската разузнавателна служба, Гьорен е пътувал от Турция до района на Афганистан и Пакистан, където е бил в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ и постепенно е израснал до ръководна позиция

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

В обхвата на мерките влиза забрана на вноса или трансфера на суров петрол и определени петролни продукти от Русия към ЕС, изключване на няколко руски банки от системата SWIFT и спиране на излъчването и лицензите в Европейския съюз на няколко руски медии