Скопие няма да започнат никога преговори, ако не промени поведението си, смята Тошко Йорданов
Нормална реакция на Брюксел след изказванията, особено последните от миналата седмица на официалните лица от РС Македония. Нямаше каква друга да бъде реакцията. По какъв ли начин не ни нарекоха. Така че мисля, че това беше съвсем справедливо решение.
Това заяви председателят на ПГ на БСП Борислав Гуцанов по повод решението на Брюксел Албания да започне преговори за членство в ЕС. А това означава, че отделят Албания от РС Македония от процеса на присъединяване към Европейския съюз. , предаде репортер на БГНЕС.
Гуцанов определи това решение като „ясен знак, че не можеш да имаш такъв речник, не може да имаш такава омраза между две съседни държави и да очакваш да бъдеш членка на ЕС“.
„Няма какво друго да бъде решението“, подчерта Гуцанов.
От "Има такъв народ" също са доволни от решението за РС Македония.
Най-нормалното е Република Северна Македония да стои там, където стои – извън Европейския съюз. Няма да започнат никога преговори, ако не променят поведението си и ако не приемат българите в конституцията на Северна Македония.Това заяви председателят на ПГ на „Има такъв народ“ Тошко Йорданов.
Според него това, което се случва, е най-нормалното нещо на света. „Северна Македония не отговаря на поетите ангажименти, които е подписала сама в преговорната рамка, така че те не могат дори да се надяват да започнат преговори, още повече с непремерените изказвания на техни ръководители и с безумното искане, което направиха в Европейския парламент за предоговаряне и за някакво „Френско предложение+“, каза той и подчерта, че това няма да се случи.
Още от България
МС смени Петко Салчев като представител на държавата в надзора на НЗОК
На негово място е определен Христо Стоянов
Опасно мъртво вълнение по Южното Черноморие, морето взе нови жертви
На повечето плажове влизането в морето е забранено
Шефът на американските ВВС ген. Уилсбах прие командира на военната ни авиация ген. Русев
Генерал-майор Русев се срещна с военнослужещи от българските Военновъздушни сили, които преминават обучение за пилоти на F-16 в базата „Морис“ в Аризона