28 Април, 2026

Политолог: Ако имаме редовен кабинет, най-потърпевш ще бъде президентът

Политолог: Ако имаме редовен кабинет, най-потърпевш ще бъде президентът

Според Иван-Асен Иванов страната ни е в безпътица, от която можем да излезе, ако се случат три неща

"Президентът Румен Радев ще бъде най-потърпевш от едно евентуално редовно правителство, защото ролята му в управлението на страната ще намалее драстично."

Това каза за Euronews Bulgaria от Брюксел политологът Иван-Асен Иванов.

Според него страната е в безпътица, а за да излезем от нея трябва да се случат три важни неща: българските граждани да станат по-активни и масово да излязат да гласуват на 2 април; политиците да разберат, че проевропейският път е по-различен и да се оттласнат от токсичното лидерство в партиите си; и гражданите, и политиците да осъзнаят, че това е дълъг път.

За жалост, страната ни отново се намира в предизборна кампания, която изглежда, че не се различава с нещо от предходните. Страната ни е в ситуация на безпътица и според мен се изискват коренни промени в поведението както на гражданите, така и на политиците, за да може страната ни да излезе извън рамките на тази вече изключително задълбочаваща се политическа криза.

Изглежда сякаш разделящите звена са доста ясно дефинирани, смята политологът.

„Необходимо е България да осъзнае, че нашият път в Европа, нашето участие в европейския проект трябва да бъде активно, трябва да се отстоява непрестанно – не просто като страничен наблюдател, а като активно участващо лице в процеса“, каза още той.
Сподели:

Коментари (0)

Цветлин Йовчев за Кандев: Изявлението му в социалните мрежи беше грешка

Цветлин Йовчев за Кандев: Изявлението му в социалните мрежи беше грешка

„Абсолютно недопустимо е да се заплашва, който и да е служител на МВР – без значение от позицията"

Нинова се ожали: Спасих БСП от мафията и червените милионери, а те ме изключиха, за да трупат пачки

Нинова се ожали: Спасих БСП от мафията и червените милионери, а те ме изключиха, за да трупат пачки

Лидерът на "Непокорна България" гузно мълчи, защо на парламентарните избори получи под 2% доверие от избирателите

"Прогресивна България“ готви кабинет, депутатите обещават справедливост и тежки решения

"Прогресивна България“ готви кабинет, депутатите обещават справедливост и тежки решения

Формацията залага на бързо съставяне на правителство, съдебна справедливост и спешни мерки срещу инфлацията