5 Декември, 2025

Политолог: Кабинет на Костадинов с третия мандат е безумие

Политолог: Кабинет на Костадинов с третия мандат е безумие

Димитър Аврамов

Много вероятно е да отиваме на отново на избори

Идеята да имаме кабинет с трети мандат – ако това е идея на Костадинов, тя е безумие. Макар че реално тя е рационална. Това коментира политологът Димитър Аврамов.

Той се опита да разчете и процесите в ДПС.

Делян Пеевски каза: Аз нося отговорност за тази партия, никой не може да ми каже какво да правя. Интересно е това, което се случва в ДПС – минава в един по-публичен модел на общуване с обществото. Нов началник във всяка организация винаги е последвана от някаква промяна. 

В парламентът се произвежда махленски скандали. Ако продължаваме да превръщаме политиката в междуличностни нападки, без да имаме политическа платформа, не ни очаква нищо добро. Борисов казва, че това е най-доброто, но това не е вярно, защото имат и други качествени хора в ГЕРБ, смята Димитър Аврамов.

По думите му това, което демонстрират ПП е болшевизъм, но с всичките неразбирателства с ГЕРБ, тази формула беше работеща. Но ПП и ГЕРБ сега са все едно племена, които са готови да се избиват. Този начин на поведение е най-опасен за политическата действителност, обясни политологът.

Борисов е прав за много неща, но той тиражира и лъжа - че ПП ще направят кабинет с "Възраждане". От тази гледна точка в ГЕРБ липсва баланс - ние сме най-добрите, всички останали са лоши. В този смисъл смятам, че отиваме на избори, коментира Аврамов.

Сподели:

Коментари (0)

ПП-ДБ не се  отказват! Внасят вот на недоверие, въпреки оттеглянето на Бюджет 2026

ПП-ДБ не се отказват! Внасят вот на недоверие, въпреки оттеглянето на Бюджет 2026

Следващата седмица, когато се дебатира вотът ще има още по-голям протест, чието мото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България“!.

ГЕРБ-СДС:  Провокация е извършена пред дома на Бойко Борисов

ГЕРБ-СДС: Провокация е извършена пред дома на Бойко Борисов

Членове на младежката организация на ГЕРБ и на партията се събраха пред неговата къща в Банкя.

Запрянов: България трябва да продължи да развива своята киберотбрана в рамките на НАТО

Запрянов: България трябва да продължи да развива своята киберотбрана в рамките на НАТО

"НАТО осигурява уникална платформа, чрез която съюзниците споделят в реално време информация за киберзаплахи."