Политолог: Питането на главния прокурор към КС ерозира възможността Румен Радев да бъде антиелит
Наблюдаваме нов обществен сюжет, доминиран от една институционална активност на прокуратурата, не толкова от скандалите, заяви политологът Анастас Стефанов в "Още от деня" на БНТ.
"Казусът вече е много по-комплексен, главната прокуратура формира цели 7 обвинения срещу г-н Васил Божков, допълни политологът.
Той коментира и случая с изнесените от прокуратурата СРС записи, за които се предполага, че участва президентът
За първи път от години ставаме свидетели на изместване на центъра на политическия дебат. От началото на своя мандат Румен Радев функционираше като антистатукво, антиелит, сякаш беше в една перманентна предизборна кампания. С годините обаче, той се превръща малко или много в част от този сюжет и именно това питане на г-н Гешев към Конституционния съд ерозира тази възможност да бъде антиелит.
Още от Свят
Буданов: Специалните мерки за принуждаване на Русия към мир продължават
Той отбеляза, че Кремъл и досега погрешно смята, че ще успее да постигне целите си по военен път.
Зеленски освободи посланичката на Украйна в САЩ
„Това е мое лично решение, продиктувано от лични обстоятелства, за които вече съм говорила“, написа тя
Тръмп пак се озъби на Иран: Военна блокада до споразумение или пълна капитулация
Иранското външно министерство заяви, че единствените разговори, които води, са с Оман и са посветени на планове за споделен контрол над Ормузкия проток