Моето усещане е, че кампанията е вяла, но откъде да дойде нова енергия? Няма нов политически играч на сцената, като новите лица са изключително малко. Няма особено голямо желание нови хора да се включват в политиката. Това коментира в ефира на Би Ти Ви политологът Светослав Малинов предизборната кампания.
По думите му ПП-ДБ сега се борят да си върнат част от гласовете. Според Малинов няма големи имена, които да имат желание да се включат в изборите. Той не очаква и някоя по-малка формация да влезе в парламента, която да бъде ключов фактор в 50-ия парламент.
Прогнозата на политолога е в 50-о Народно събрание да влязат до 8 партии. И обвърза това с избирателната активност, която Малинов не очаква да е особено висока.
Светослав Малинов не очаква по-висока избирателна активност от предишните избори.
Политологът Стойчо Стойчев също направи своята прогноза. Той посочи, че в следващия парламент може да има между 6 и 8 партии. Ако са повече партиите, по-лесно може да се направи мнозинство.
Според него протестният вот трудно може да бъде обран от някои политически партии. Протестният вот ще се реализира между "не подкрепям никого" или изобщо няма да се реализира.
Още от България
Община "Триадица" започна проверки за незаконна търговия в Южния парк в София
Иззети са неизвестни промишлени артикули и балони с неидентифициран газ. Районният кмет уточнява, че зад търговците стои организирана схема за незаконна търговия.
Държавата ще създава хранителни магазини в пощите с ниски цени
Депутатите одобриха създаването на търговско дружество, което чрез вериги от магазини ще осъществява търговия с хранителни продукти от първа необходимост с търговска надценка до 10%
Изфъфлена пропаганда омесена с ръце
Ръкоблудстващият Райчев приложи един стар трик на софистите, разви яростно една неистинска теза и така я нападна, че зрителите не можаха да разберат накъде отива безсмислената война между агресора и нападната Украйна