17 Юли, 2026

Полицаи в Словения използваха гумени куршуми срещу протестиращи

Полицаи в Словения използваха гумени куршуми срещу протестиращи

Полицията в Любляна съобщи днес, че по време на протестите миналата седмица е използвала гумени куршуми за разпръскване на демонстрантите, съобщи МИА.

По време на безредиците бяха ранени 15 полицаи, 5 от които потърсиха медицинска помощц. Началникът на полицията Станислав Вречер подчерта, че употребата на сила е била пропорционална.

В съобщението се казва, че гумени куршуми срещу демонстранти са използвани за първи път след 1991 г. Изстреляни са 16 димни гранати и 5 гумени куршума, тъй като тълпата отказала да се подчини на полицейското разпореждане да не се хвърлят павета и други опасни предмети и пиротехнически средства срещу служителите на реда.
Сподели:
В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години

В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години

При установен дефицит те ще могат да получат лечение за повишаване на нивата на хормона като част от програма, която според Пентагона цели да направи американските войски „по-силни, по-издръжливи и по-боеспособни“.

Белият дом:  Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч  за защитата на честността на нашите избори

Белият дом: Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч за защитата на честността на нашите избори

Президентът на САЩ ще присъства в неделя на финала на Световното първенство по футбол между Испания и Аржентина, потвърди говорителката на Белия дом

Италианската полиция  тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Италианската полиция тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Сред останалите проверени компании са „Брунело Кучинели“, „Етро“, „Гояр Италия“, „Джейкъб Коен Къмпани“, „Монклер“ и „Стефано Ричи“

Коментари (0)