Държавният секретариат е гръбнакът на бюрокрацията и дипломацията на Ватикана
Полицията на Ватикана е обискирала днес офиси на държавния секретариат на Светия престол и на управлението за финансова информация, иззети са документи и електронни устройства, предаде Ройтерс и БНР.
Операцията е изключително необичайна, тъй като държавният секретариат е гръбнакът на бюрокрацията и дипломацията на Ватикана, а финансовото ведомство е контрольор на всички департаменти.
В становище на Ватикана не се дават подробности, освен че операцията е след сигнал през лятото на Ватиканската банка и Офиса на главния одитор – антикорупционният орган, за „финансови операции“.
Според запознат източник, акцията е заради трансакции, свързани с недвижими имоти.
Още от Свят
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната
Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.