Марихуаната трябва да остане забранена само за шофьорите
Ръководителят на синдикалната организация на германската полиция БДК Андре Шулц призова употребата на канабис да бъде декриминализирана, предаде Асошиейтед прес.
През март миналата година германските власти разрешиха частично употребата на марихуана за медицински цели, но изрично подчертаха, че това не означава легализирането й за други цели.
Шефът на БДК (Федералния синдикат на служителите от сектор "Криминална полиция") заяви за днешното издание на ежедневника "Билд", че организацията е за пълна декриминализация на потреблението на канабис. Шулц каза, че сегашната система слага клеймо върху хората и ги тласка към престъпните кръгове. "Погледнато в исторически план, забраната на канабиса винаги е била налагана избирателно. Тя нито е разумна, нито е целесъобразна", заяви той. Шулц обаче каза, че марихуаната трябва да остане забранена за шофьорите, отбелязва БТА.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.