17 Юни, 2026

Полиция и прокуратура подхванаха инцидентите на конференцията на ГЕРБ

Предприети са оперативно-издирвателни действия за установяване на всички участници в инцидентите

СДВР извършва проверки на обстоятелства около получени сигнали днес, като действията се извършват под надзора на Софийска районна прокуратура, съобщават от пресцентъра на МВР.

Според данните до момента, през днешния днес са получени сигнали за множество действия, нарушаващи обществения ред. В района на София Тех Парк неизвестен мъж с медицинска маска и черна шапка с козирка е издърпал от ръцете на журналист мобилен телефон и го е изхвърлил. По същото време е възникнала физическа и вербална саморазправа със служител на Министерството на земеделието. Мъж, намиращ се в района, се е оплакал за проявена агресия срещу него.  

Предприети са  оперативно-издирвателни действия за установяване на всички участници в инцидентите. Работата, включително и проверка на други противоправни деяния, продължава под надзора и ръководството на Софийска районна прокуратура.
Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)