4 Февруари, 2026

Полиция влезе в завода за смет край Шишманци

Полиция влезе в завода за смет край Шишманци

Заедно с прокуратурата ще се търсят данни за престъпления по служба за пожара

Полиция влезе в завода за преработка на отпадъци край пловдивското село Шишманци. Заедно с прокуратурата ще се търсят данни за престъпления по служба, довели до поредния пожар, който буквално потопи в гъст, задушлив дим селото. Протестите на хората там не спират. Междувременно от Районна прокуратура-Пловдив съобщиха, че има замърсяване на въздуха в района на община Раковски, но по първоначални данни няма опасност за здравето на живущите в района.

Четвърти ден продължава потушаването на пожара в депото за отпадъци край завода в Шишманци. Екипи на пожарната продължават да обливат с вода огнищата и да насипват с пръст терена. На места натрупаните отпадъци са повече от 10 метра и на този етап не може да се прогнозира кога пожарът ще бъде напълно овладян.

Полицията и прокуратурата започнаха проверка на длъжностните лица, отговорни за работата на съоръжението, тъй като са подавани многократни сигнали от местното население, но досега не е взето отношение по тях.

И тази сутрин пред завода се събраха недоволни жители от съседните села, които настояват обгазяването да спре.

За петък е обявен протест срещу начина, по който работи завода за отпадъци. Очаква се да се съберат жители от четирите околни села.

Междувременно от Районна прокуратура-Пловдив съобщиха, че има замърсяване на въздуха след пожара в Шишманци.

„Анализът от замерването на чистота на въздуха от мобилната лаборатория на РИОСВ сочи, че има минимално завишаване на показателите на фини прахови частици във въздуха в района на община Раковски. По първоначални данни няма опасност за здравето на живущите в района”, съобщават от прокуратурата. 

Източник: Нова телевизия
Сподели:

Коментари (0)

Реформа в Наказателния кодекс - още по-тежки наказания за защита на деца от сексуално насилие

Реформа в Наказателния кодекс - още по-тежки наказания за защита на деца от сексуално насилие

Министър Георгиев изтъква, че е от изключително значение да бъдат окуражавани близките на жертвите да търсят навременна помощ, да сигнализират за такива престъпления, за да могат те да бъдат разкрити

Полицията разследва още едно студио за епилация със скрити камери - в Казанлък

Полицията разследва още едно студио за епилация със скрити камери - в Казанлък

Видеоматериали от интимни процедури се появиха в порнографски сайтове - позиционирането на камерите изключва версията за „случайно“ заснемане за целите на сигурността

Криминалист за тройното убийство: Защо замесената НПО има споразумение с министерство и защо ДАНС се зае със случая?

Криминалист за тройното убийство: Защо замесената НПО има споразумение с министерство и защо ДАНС се зае със случая?

Мястото е стратегическо и е бил възможен всякакъв трафик – от строителни материали до оръжия и хора