22 Декември, 2025

Полицията провежда акция срещу купуването на гласове в столичния кв. "Факултета"

Полицията провежда акция срещу купуването на гласове в столичния кв. "Факултета"

Снимка: архив

Претърсват се адреси, заложни къщи и магазини

СДВР провежда мащабна акция срещу купуването на гласове и различни други престъпления в столичния квартал "Факултета".

Екипи на полицията претърсват адреси, заложни къщи и магазини. В акцията участват и служители на всички подразделения на МВР - икономическа, пътна и охранителна полиция, служители на горите и на НАП.

Засега няма информация за задържани в ромския квартал. Входовете и изходите на "Факултета" са блокирани от полиция.

Припомняме, през миналата седмица полицията беше в квартал "Христо Ботев", където бяха задържани 10 души. 

От началото на предизборната кампания са задържани 42-ма души са задържани при проведените 204 специализирани операции. Вчера операции срещу купения вот се проведоха на териториите на областите Габрово, Хасково и Смолян.

Списъци с лични данни на хора с нисък социален статус бяха открити от полицаи от РУ Дупница при проверки в рамките на операция за предотвратяване на нарушения на изборното законодателство. От жилището на 60-годишен мъж от Сапарева баня и от лекия му автомобил бяха иззети списъци  с ЕГН, номера на лични карти, адреси и суми срещу тях. Иззети бяха и агитационни материали на политическа формация, която участва в изборите. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".