17 Юни, 2026

Полковник Милен Донев е новият началник на Щаба на ВВС

Полковник Милен Донев е новият началник на Щаба на ВВС
Снимка: БГНЕС

Той бе началник на щаба на авиобаза "Граф Игнатиево"

Полковник Милен Донев, който заемаше длъжността „Началник на щаба на военно формирование 28000 - Граф Игнатиево“ и встъпва в длъжност „Началник на щаба на Военновъздушните сили“, днес официално бе изпратен от командването и личния състав на авиобазата.

„Винаги съм се чувствал сигурен и уверен в работата с отговорен, опитен и диалогичен офицер, какъвто е полковник Донев. Колкото и да ми се иска да продължава да бъде част от нашето командване и да зная, че ще ми липсва неговото присъствие и компетентност, толкова и се радвам за неговото заслужено повишение, и професионално развитие в Командването на Военновъздушните сили.“ - каза командирът бригаден генерал Николай Русев пред състава на базата. Той подчерта, че може само благородно да завижда на командира на ВВС генерал-майор Димитър Петров какъв човек ще има до себе си в ежедневната работа и изрази благодарност за цялостния принос към подготовката и дейността на базата.

Със Заповед на командира на военното формирование, полковник Милен Донев бе награден с грамота и напусна строя на базата под аплодисментите на целия личен състав.

Полковник Милен Донев бе част от екипа на авиобаза "Граф Игнатиево" от 2006 г. и последователно заемаше длъжностите: „Началник на отделение „Авиационна техника и въоръжение”, Заместник-командир по авиационната техника и въоръжение“ и „Началник на щаба на военно формирование 28000 – Граф Игнатиево“. /БГНЕС


Сподели:
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Коментари (0)