3 Август, 2026

Полковник от Службата за сигурност на Украйна е убит в Киев

снимка: архив

Бившия депутат Игор Мосийчук смята, че убитият е старши оперативен офицер на едно от звената на Центъра за специални операции на СБУ, името на която официално обаче не е посочено

Тази сутрин, 10 юли е бил застрелян полковникът от Службата за сигурност на Украйна (СБУ) в Голосеевски район на Киев. Това съобщиха украинските медии, позовавайки се на пресслужбата на агенцията.

Киевската полиция потвърди, че е било открито тялото на полковника с огнестрелни рани, но не разкрива повече подробности.

СБУ е заявила, че провежда разследване съвместно с Националната полиция и работи по установяване на всички обстоятелства около престъплението. Името на починалия не е официално разкрито.

Според бившия депутат Игор Мосийчук, убитият е полковник Иван Воронич, старши оперативен офицер на едно от звената на Центъра за специални операции на СБУ. Мосийчук твърди , че Воронич е бил прострелян пет пъти с пистолет със заглушител. Стрелецът е избягал, съобщава Радио Свобода.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?

Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?

Изданието ABC отбелязва, че животът на руснаците все повече се нарушава, а опасността от украинските дронове, които достигат дълбоко в руска територия, е само част от проблема

The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел

The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел

Американските разрушители в източната част на Средиземно море от години участват в защитата на Израел.

Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot

Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot

„Смятам, че това е изключително важно и призовавам президента и Пентагона да действат възможно най-бързо“, каза той.

Коментари (0)