28 Декември, 2025

Полша изпраща 500 още полицаи на границата с Беларус

Полша изпраща 500 още полицаи на границата с Беларус

„Вагнер“ може да използва мигрантите за дестабилизиране на Европа

Полша планира да засили полицейското присъствие по границата си с Беларус, предаде БНР с позоваване на Ройтерс. Вътрешният министър на страната Мариуш Камински обяви, че страната ще изпрати там допълнително 500 униформени.

Новите мерки идват, след като вчера полските граничните власти съобщиха, че 187 души са опитали да пресекат нелегално границата й с Беларус, за да влязат в страната.

Министър Камински уточни, че новите 500 полицаи ще се присъединят към вече разположените там 5000 гранични служители и 2000 военни, грижещи се за сигурността и реда по границата.

Преди дни ръководителят на полската национална служба за сигурност Яцек Сиевиера изрази опасение от риска, който представляват за сигурността на страната му и тази на Европа разположените в Беларус бойци на частната военна компания "Вагнер".

Той предупреди, че наемниците, които бяха пратени в бившата съветска република след неуспешния опит за метеж в Москва, може да използват мигрантите от Африка и други места, където паравоенната група действа, за да дестабилизират Централна и Източна Европа, предупреди полски началник по сигурността.

Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.