11 Май, 2026

Полският премиер: Искаме Путин "напълно отстранен", спечели ли войната, винаги ще сме под заплаха и шантаж

Полският премиер: Искаме Путин "напълно отстранен", спечели ли войната, винаги ще сме под заплаха и шантаж

Матеуш Моравецки

Полският министър-председател Матеуш Моравецки би искал руският президент Владимир Путин да бъде "напълно отстранен" от Кремъл.

"Ако Европа и свободният свят изгубят тази битка, изгубят тази война, ние вече няма да сме в безопасност, защото винаги ще бъдем под заплаха и шантаж от страна на Путин", заяви Моравецки пред Sky News по време на срещата на върха на ЕС в Брюксел, посветена на войната в Украйна.

"Бихме искали да го видим напълно отстранен от властта, разбира се", каза той и добави, че Путин представлява "бруталната сила". /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Поставиха под карантина грък от кораба със зараза от хантавирус

Поставиха под карантина грък от кораба със зараза от хантавирус

Гръцкият гражданин беше сред 26-имата души, които отлетяха до Айндховен в Нидерландия с нидерландски евакуационен полет. Щамът Андес, установен при огнището на круизния кораб, в отделни случаи може да се разпространява между хората.

Пропагандистите вият, че Кремъл губи войната! Елитите принуждават Путин да я прекрати

Пропагандистите вият, че Кремъл губи войната! Елитите принуждават Путин да я прекрати

Москва засили натиска върху Тръмп. Ушаков се изпусна. Кремъл не знае как да спре Киев. Путин вкара страната в капан

Кой е фаворитът на САЩ за иракски премиер: Тръмп иска да отреже влиянието на Иран в  Багдад

Кой е фаворитът на САЩ за иракски премиер: Тръмп иска да отреже влиянието на Иран в Багдад

Как Али ал-Заиди стана изборът на Вашингтон и може ли да спази условието да ограничи влиянието на подкрепяните от Техеран милиции