Продавач е фондът Europa Capital, който е част от Rockefeller Group
Столичният "Мол София" (Mall of Sofia) беше купен от полската група за недвижими имоти GTC (Globe Trade Center). Цената е малко над 90 млн. евро, като 30 млн. са средства на купувача. Останалите пари ще бъдат осигурени чрез заем от Банка ДСК. Това съобщава capital.bg.
Продавач е фондът Europa Capital, който е част от Rockefeller Group. Миналата година фондът от Южна Африка Acsion предложи 104 млн. евро за същия търговски център, но до сделка така и не се стигна. След това компании от ЮАР купиха три други мола в София - "Сердика", The Mall и Paradise. Така за по-малко от година беше продаден четвърти столичен търговски център.
"Придобиването на "Мол София" беше отлична възможност за купуване на стабилна сграда в сърцето на София, която генерира парични потоци", коментира Томас Курзман, главен изпълнителен директор на GTC, цитиран в прессъобщението на компанията. Според купувача обектът има 7.55 млн. евро нетен оперативен доход.
Намиращият се на бул. "Стамболийски" търговски център беше изграден от израелски инвеститори. След това негови собственици станаха ирландският фонд Avestus и GE. През август 2011 г. търговският център бе продаден на фондове, управлявани от Europa Capital, част от Rockefeller Group, дъщерна компания на Mitsubishi Estate Co., за малко над 100 млн. евро. Avestus продължи да управлява мола и офисната му част Sofia Tower.
Молът предлага под наем 23 700 кв. метра търговски площи, 10 300 кв. метра офис площи и разполага с над 600 подземни паркоместа. Според официалното прессъобщение 98% от търговските площи и 100% от офис частта са заети от наематели.
Фактор
Продавач е фондът Europa Capital, който е част от Rockefeller Group. Миналата година фондът от Южна Африка Acsion предложи 104 млн. евро за същия търговски център, но до сделка така и не се стигна. След това компании от ЮАР купиха три други мола в София - "Сердика", The Mall и Paradise. Така за по-малко от година беше продаден четвърти столичен търговски център.
"Придобиването на "Мол София" беше отлична възможност за купуване на стабилна сграда в сърцето на София, която генерира парични потоци", коментира Томас Курзман, главен изпълнителен директор на GTC, цитиран в прессъобщението на компанията. Според купувача обектът има 7.55 млн. евро нетен оперативен доход.
Намиращият се на бул. "Стамболийски" търговски център беше изграден от израелски инвеститори. След това негови собственици станаха ирландският фонд Avestus и GE. През август 2011 г. търговският център бе продаден на фондове, управлявани от Europa Capital, част от Rockefeller Group, дъщерна компания на Mitsubishi Estate Co., за малко над 100 млн. евро. Avestus продължи да управлява мола и офисната му част Sofia Tower.
Молът предлага под наем 23 700 кв. метра търговски площи, 10 300 кв. метра офис площи и разполага с над 600 подземни паркоместа. Според официалното прессъобщение 98% от търговските площи и 100% от офис частта са заети от наематели.
Още от Бизнес
Мартин Димитров: Публичната сфера се нуждае от дълбоки реформи, някои са задължителни
По думите на депутата от ДБ проблемът не е само двойните доходи на държавни служители, но и "трайно незаети щатни бройки", бонусите и др.
Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията
Дефицитите захранват популизма, а популизмът произвежда нови дефицити. После идват инфлацията, несигурността, бедността и разпадането на доверието, казват от политическата формация
ЕС готви парична революция: ускорява дигиталното евро въпреки съпротивата на банките
За разлика от парите по банковите сметки, дигиталните евро ще се съхраняват в отделен виртуален портфейл, а това може да стане реално през 2029 година