Късогледството на Запада по отношение на по-бавно развиващите се, но дългосрочни усилия на Кремъл помага за стратегическия напредък на Путин. Това пишат в свой доклад експерти от Института за изследване на войната.
Руското министерство на отбраната (МО) потвърди имената на командирите на четирите военни окръга на Русия, финализирайки пълната смяна на първоначалното командване на руската армия от началото на инвазията в Украйна през февруари 2022 г. Руското МО потвърди на 17 февруари, че е назначило генерал-лейтенант Андрей Мордвичев за командир на Централния военен окръг (ЦВО) и че преди това е назначил генерал-полковник Сергей Кузовлев за командир на Южния военен окръг (ЮВО), генерал-лейтенант Евгений Никифоров за командир на Западния военен окръг (ЗВО) и генерал-лейтенант Рустам Мурадов като командир на Източния военен окръг (EMD).
Вероятно Кремъл е назначил като командири фигури, които са относително неутрални по отношение на финансиста на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин, който не спира да отправя критики към руското Министерството на отбраната. По този начин властта в Москва се опитва да успокои и двете страни, като същевременно не е изключено да е поставил потенциални изкупителни жертви за евентуални бъдещи провали в Украйна, както и да защити от потенциална критика наскоро назначения главнощомандващ на бойни театър в Украйна и началник на Генерален щаб на Русия - армейски генерал Валерий Герасимов.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Посланикът на Франция в РСМ: Няма да имаме промяна на френското предложение - през 2022 г. подписахте ангажимент с ЕС, не с България
Стоянов: България няма да налага вето на 21-ия пакет санкции срещу Русия, само искаме изваждане на определени лица от списъка
„България изказва определени резерви за определени лица от този списък, потвърдихме тази позиция“
Новата структура на властта в Иран след Хаменей - ще продължи ли доминацията на силовите структури
Експертът Моджтаба Наджафи очаква да избухне вътрешен конфликт в Революционната гвардия